Rawa Mazowiecka

Kolejne zawody w ramach eliminacji do Ogólnopolskiego Championatu Koni Huculskich rozegrano w Rawie Mazowieckiej, gdzie gospodarzem był Andrzej JAGIEŁŁO. Dwudniowe zawody (28 - 29 lipiec 2007) zgromadziły ok. 50 koni, które rywalizowały w pokazie na płycie, "ścieżkach huculskich" w wersjach kwalifikacyjnej do próby dzielności, eliminacyjnej do Ogólnopolskiego Championatu oraz sportowej.  Ponadto rozegrano szereg dodatkowych konkursów, obrazujących mozliwości koni i jeźdźców. Poniżej przedstawiono wyniki podstawowych konkursów:

I.   Ocena koni na płycie.

  • Ogiery.
    1. "PUSZKAR" (h. IZ Odrzechowa, wł. J. Babiś)          45,00 pkt
    2. "POWIEW" (h. wł. SKH Gładyszów)                       42,67 pkt
    3. "PUCHACZ" (h. wł. J. Szot)                                   41,00 pkt
  • Klacze.
    1. "OLEŚNICA" (h. wł. J. Babiś)                                 44,67 pkt
    2. "WIGILIA" (h. M. Wawryk, wł. D. Ruta)                  43,76 pkt
    3. "WIGNA" (h. IZ Odrzechowa, wł. T. Wrześniak)       43,00 pkt
  • Wałachy.
    1. "NARCYZ" (h. D. Jastrzębski, wł. T. Wrześniak)       40,33 pkt
    2. "LIKIER" (h. M. Mikołajewicz, wł. N. Woźniczka)      39,33 pkt
    3. "NEMO" (h. wł. P. Reszka)                                    39,00 pkt.

II.  Ścieżka huculska - próba dzielności koni młodych.

    1. "PEGI" pod E. Tuzimek                                          78,00 pkt
    2. "ARIA" pod D. Zięć                                               74,00 pkt
    3. "WILMA" pod M. Wrona                                         74,00 pkt

III. Ścieżka huculska - eliminacje do Championatu.

    1. "BIELA" pod O. Wieczorek                                     80,00 pkt
    2. "WIGNA" pod D. Szeleść                                       80,00 pkt
    3. "POWIEW" pod D. Dziamba                                   80,00 pkt

IV. Ścieżka huculska sportowa

    1. "JOKER" pod B. Ciszek                                          70,00 pkt
    2. "MIŁEK" pod B. Ciszek                                          70,00 pkt
    3. "OPAR"  pod M. Michelec                                        70,00 pkt

V.   Wynik Próby Dzielności dla koni młodych.

    1. "PEGI" (h. wł. A. Wieczorek)                                117,00 pkt
    2. "ARIA" (h.W. Wandzel, wł. K. Chomicz)                 114,67 pkt
    3. "WILMA" (h. SKH Gładyszów, wł. P. Wrona)          113,67 pkt

VI.  Eliminacje do Ogólnopolskiego Championatu.

    1. "WIGNA" (h.IZ Odrzechowa, wł. T. Wrześniak)      123,00 pkt
    2. "FINEZJA-W" (BPN Wołasate, wł. T.Wrześniak)     122,67 pkt
    3. "POWIEW" (h. wł. SKH Gładyszów)                       122.67 pkt