"Lando-O" z Odrzechowej Najlepszym Koniem Championatu!

W niedzielę, 17 czerwca b.r. odbył się II dzień pokazów koni, w ramach VII Ogólnopolskiego Championatu Młodzieży Koni Huculskich w Klikowej. Tym razem, spośród zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłonionych w sobotnich pokazach, wybrano Championa ogierów, Championa klaczy oraz Najlepszego Konia Championatu.

Championem ogierów został "LANDO-O", 2-letni ogier hodowli ZD IZ w Odrzechowej. Wice Championem roczny "JORD", hodowli p. J. Babisia, a III/IV miejsce zajęły "OFICER" i "ORSO".

Championem klaczy została roczna "BASSARA", hodowli p. J. Babisia, Wice Championem 2-letnia "OLIWKA", hodowli J. Gumuły, natomiast III/IV miejsca zajęły "PEREŁKA" i "JASTARNIA".

Najlepszym Koniem VII Championatu Młodzieży Koni Huculskich wybrano ogiera "LANDO-O".

Wydaje się że Komisja Sędziowska we właściwą stronę skorygowała swój sobotni werdykt, wybierając na Najlepszego Konia Championatu, rzeczywiście pięknego "LANDO-O" z ZDIZ w Odrzechowej. Gniady dwulatek sprawiał imponujące wrażenie. Jak wspomniano w sobotniej korespondencji, wystawiane konie, a w szczególności klacze, były znakomicie przygotowane do pokazu. Jest całkowicie zrozumiałe, że więcej dyskusji będa wywoływały oceny roczniaków, niż w zasadzie całkowicie ukształtowanych koni 2-letnich. Dlatego można się zastanawiać, czy rzeczywiście piękna, roczna "BASSARA" zasłużenie pokonała "OLIWKĘ", lecz lepiej jest ... pozostawić te werykty do rozstrzygnięcia Sędziom.

Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku, na VIII Championat Młodzieży przyjedzie nieco szersza reprezentacja młodych koni, a w szczególności konie z terenów górskich, których tak bardzo w ostatnim czasie brakuje. Miejmy także nadzieję, że ten piękny pokaz zyska znacznie większą widownię, bowiem tegoroczna frekwencja, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, nie należała do imponujących.